O FIRMIE - Lampy rustykalne

Przejdź do treści

O FIRMIE

FERROLUCE
       FERROLUCE   powstała we Friuli w 1982 roku i łączy w sobie sztukę i rzemiosło najbardziej charakterystyczne dla "made in Italy", aby wnosić do każdego środowiska niepowtarzalną atmosferę stylu i elegancji.
  To nowoczesna, młoda i dynamiczna firma rodzinna, która pragnie zachować kulturę tradycyjną, przedstawiając ją również za granicą poprzez własne kreacje.
Podążając za swoim międzynarodowym powołaniem, FERROLUCE zaprasza do odkrywania piękna Kraju Bel Paese poprzez wyimaginowaną podróż po jego miastach. Trasa ta podkreśla różnorodność stylów i wyrafinowanych ręcznych technik wytwarzania.
  Jej lampy są rezultatem troski i prostoty, które ją charakteryzują, odzwierciedlając miłość do tradycji i wartości dawnych czasów.

KOLEKCJE CLASSIC
              Produkcja odbywa się wyłącznie we Włoszech, a każdy wytworzony artykuł jest efektem zaangażowania jej rzemieślników, którzy wykonują swoją pracę z oddaniem, starannie tworząc i montując każdy element.
Stałe poszukiwanie harmonii form i nowych chromatycznych alchemii wzmacnia szacunek klientów i tych, którzy preferują klasyczne i przede wszystkim spersonalizowane wnętrza.  
Łącząc klasyczne i nowoczesne elementy w unikalny i osobisty sposób, dostosowany do surowych i eleganckich przestrzeni, firma spełnia wszelkie oczekiwania dotyczące kształtów, wymiarów, dekoracji i kolorów.
Jako sprawdzona firma rzemieślnicza wykonuje wszystkie dekoracje, każdą z osobna, rygorystycznie ręcznie, zgodnie z tradycyjnymi technikami rzemieślniczymi.
Każdy artykuł w ten sposób wyróżnia się spośród monotonii seryjnie produkowanych produktów, zyskując unikalną osobowość.

KOLEKCJE DECO
                DECO wywodzi się z pasji do produkcji ekskluzywnych elementów oświetleniowych z ceramiki, charakteryzując się niezwykłą starannością w detalach i unikalnością. Reprezentuje ono pragnienie eksploracji nowych, wyjątkowych form ekspresji, wolnych od utartych schematów.
Formy łatwe do odczytania, o rzeźbiarskim charakterze, emanujące rodzinnością, podkreślające bogactwo i delikatność ceramicznych powierzchni, stanowią wspólny mianownik dla serii produktów. Nigdy nie tracą one z oczu inspiracji do stworzenia środowiska świeżego, przewiewnego, zielonego i pełnego życia, niezależnie czy to w domu, restauracji czy miejscu pracy.
W kontekście ewolucji marki Ferroluce, Decò stanowi kolejny kamień milowy w szerokim spektrum oferty, której dotychczasowy nacisk kładziono głównie na klasyczne lub vintage'owe inspiracje wizualne. Jednakże, w ramach tej nowej kolekcji, postawiono na wyrafinowaną i innowacyjną ekspresję, unikając już znanym symbolom.  
KOLEKCJE  RETRO
               Założenie firmy Ferroluce przez Miriam i Waltera Valentinuz było ich decyzją o ochronie i przekazywaniu dziedzictwa włoskiego rzemiosła. Produkty z kolekcji RETRO są wyrazem miłości i szacunku do tradycji oraz materiałów: są proste, odwołują się do starych wartości i przywołują smak minionego czasu, który nadal istnieje i pragniemy go odtwarzać, kreując w każdym domu, restauracji czy hotelu unikalną atmosferę dla osobistości i elegancji.
Wszystkie wyroby są wytwarzane wyłącznie we Włoszech, a każda twórczość, połączenie harmonii form i poszukiwania nowych kombinacji kolorystycznych, odróżnia je od monotonii masowych produktów, gdyż są wykonywane ręcznie, nadając każdemu elementowi wyjątkowy charakter. Po skrupulatnej analizie i zwróceniu uwagi na najdrobniejsze detale, Ferroluce stworzyła kolekcję Retro, która zaspokaja najbardziej wymagających klientów, poszukujących oświetlenia i mebli w stylu industrialnym, vintage, underground, minimalistycznym i nie tylko. Dzisiaj Ferroluce, przy wsparciu Moniki i Giulia, dzieci założycieli, reprezentuje nowoczesną, młodą i dynamiczną rzeczywistość, która, doceniając zdobyte doświadczenie, dąży do uznania na międzynarodowym poziomie.SZTUKA WNĘTRZA MARZENA WIECZOREK
sklep@lampyrustykalne.pl
tel:  502 723 523,  505 133  232
Wróć do spisu treści